Obiekt Villa Polonia oferuje taras, balkon oraz widok na ogród. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej – około 3, 6 km. Obiekt zapewnia ogród oraz bezpłatny prywatny parking.
W naszej ofercie m. in. : całkowity zakaz palenia, bezpłatny parking, prywatny parking, ogród, pokoje rodzinne, Przedmioty używane przez wiele osób, np. wydrukowane karty menu, czasopisma, długopisy czy gazety zostały usunięte, Wi-Fi, bezpłatne Wi-Fi, Wi-Fi dostępne w całym obiekcie, pokoje dla niepalących, dostęp do Internetu, Personel przestrzega środków bezpieczeństwa określonych przez władze lokalne, parking, taras, parking na miejscu.
Doba hotelowa zaczyna się od godziny 14:00 a kończy o godzinie 12:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp. Prosimy o wcześniejsze poinformowanie obiektu Villa Polonia o planowanej godzinie przyjazdu. Aby to zrobić, możesz wpisać treść prośby w miejscu na życzenia specjalne lub skontaktować się bezpośrednio z obiektem, korzystając z danych kontaktowych widniejących w potwierdzeniu rezerwacji. Zarządzany przez gospodarza prywatnego (osobę fizyczną)
Dostępne pokoje:
Apartament 5 osobowy (1 łóżko podwójne, 1 łóżko podwójne, 1 rozkładana sofa - 80 mkw).
Częstochowa i wycieczki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Częstochowa położona jest w południowej Polsce. Częstochowa, pomimo tego że znajduje się w granicach województwa śląskiego, historycznie, kulturowo i etniczne należy do Małopolski. Częstochowa ponadto usytuowana jest nad rzeką Wartą, w trzech mezoregionach fizycznogeograficznych, należących do Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Wyżyny Woźnicko-Wieluńskiej. Co najważniejsze jest centralnym miastem aglomeracji częstochowskiej, a także największym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i administracyjnym w subregionie północnym województwa śląskiego.
Według legendy nazwa Częstochowa oznacza osadę stworzoną przez człowieka o imieniu Częstoch, jednak pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1220 roku, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwona Odrowąża. W pobliżu Częstochowy mieściła się wówczas druga wieś, Częstochówka. Kwestia daty przyznania osadzie praw miejskich jest niejednoznaczna, ale szacuje się to zdarzenie na okres między 1370 a 1377 rokiem. Częstochowa doświadczyła dynamicznego rozwoju w wieku XIV, któremu sprzyjało lokalizacja na szlaku łączącym Małopolskę z Wielkopolską.
Częstochowa powstała w średniowieczu. Na przestrzeni wieków w mieście zostały wzniesione liczne budowle, mające aktualnie charakter zabytków i atrakcji turystycznych. Do najważniejszych należą zabytkowe kamienice oraz sam układ urbanistyczny historycznych centrów Starej i Nowej Częstochowy oraz łączącej je Alei Najświętszej Maryi Panny.
Największym i najczęściej odwiedzanym z częstochowskich zabytków jest zespół klasztorny na Jasnej Górze, a turystyka związana z klasztorem to głównie ruch pielgrzymkowy. Wycieczki po Częstochowie łączone są często ze zwiedzaniem Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. W mieście rozpoczynają bieg szlaki turystyczne takie jak Szlak Orlich Gniazd, który prowadzi do Krakowa, Szlak Jury Wieluńskiej, Szlak Walk 7 Dywizji Piechoty, Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.
Częstochowa poleca się na krótki wypad, ale i jako miejsce docelowe na wypoczynek. Można również połączyć przyjemne wczasy z aktywnie spędzonym czasem, wycieczkami. Jak spędzisz swój urlop? To już Twoja decyzja! Miasto posiada również dobrze rozbudowaną bazę noclegową, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.